Abonamenty na zakup monet

Istnieje obecnie wiele różnych możliwości nabywania numizmatów. Monety kolekcjonerskie niestety są zazwyczaj wypuszczane w na tyle krótkich seriach, że ich nabycie wiąże się z poświęceniem dodatkowego czasu i często z wygraniem internetowej licytacji. Wiele portali internetowych zajmujących się numizmatyką oferuje możliwość zakupu monet w abonamencie. Pozwala to kolekcjonerowi na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Oprócz tego kupowanie monet w abonamencie zapobiega sytuacją, w których przegapimy jakąś serie monet. Taka usługa pozwala na zakup wszystkich emitowanych przez Narodowy Bank Polski monet kolekcjonerskich.

Co jest istotne dla wielu pasjonatów zawszę będziemy posiadać pełną kolekcje niezależnie od tego czy znajdziemy czas na zakup numizmatów czy nie. Oczywiście nie bez znaczenia jest też aspekt finansowy, ponieważ w przypadku natychmiastowego kupowania monet kolekcjonerskich nasza kolekcja może być kupiona względnie tanio i w efekcie może wygenerować odpowiednio wysoki zysk, na którym przecież też nam zależy, ponieważ monety są świetną lokatą kapitału, która proponuje zysk przewyższający wszystkie możliwe lokaty.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

One Reply to “Abonamenty na zakup monet”

  1. Miałem dawno temu abonament w sklepie na monety 2 zł. Wychodziło około 3 zł za monetę ale jakbym policzył koszty dojazdy do Gdańska (30 km) to wyszłoby drożej. Czasem opłaca się abonament.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *