Akcesoria w numizmatyce

Osoby, które chcą zajmować się kolekcjonowaniem muszą być świadome tego, że jest to dość kosztowne hobby. Koszty nie wiążą się wyłącznie z zakupem monet, ale również z wyborem akcesoriów numizmatycznych, które nie należą do najtańszych. Najważniejsze są akcesoria przeznaczone do przechowywania monet. Do wyboru ma się sekretarzyki, których koszt oscyluje w granicach 300 złotych, a także kasetki które kosztują około 50 złotych. Dodatkowo monety powinno się umieszczać w kapslach, które kosztują około 8 złotych za kilka sztuk.

Również można zakupić koperty, które są już bardzo tanie, jednak nie zapewniają tak dobrego przechowania monet. Również wielu kolekcjonerów zaopatruje się w lupy, dzięki którym mogą obserwować swoje zbiory i oceniać ich stan
oraz wartość. Koszt lup może wynosić od 30 złotych do 100 złotych, w zależności od jakości urządzenia. Dodatkowym sprzętem są wagi, które są niekiedy potrzebne do wyceny monet. Innym akcesorium są pincety, dzięki którym można bezpiecznie i bez jakichkolwiek śladów użytkowania oglądać monety.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

One Reply to “Akcesoria w numizmatyce”

  1. Ja zamiast kapsli, które są po około 20 groszy używałem holderów. Kolekcjonuję monety 2 zł i 5 zł. Obecnie nic z monetami nie dzieje się. Jednak jakbym nie miał poklejonych holderów to włożyłbym do kapsli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *