Fachowe pismo numizmatyczne

Jak każda dziedzina życia, tak też i numizmatyka posiada swoje czasopismo tematyczne. Biuletyn numizmatyczny, bo taka jest nazwa tego czasopisma to dzieło wydawane kwartalnie przez Polskie Towarzystwo Numizmatyczne, a więc można rzec przez centralę polskiej numizmatyki. Jako jedyne na naszym rodzimym rynku wydawniczym zajmuje się również inwentaryzacją oraz naukowym opracowywaniem pieniądza zastępczego. Gdzie można spotkać się z tą gazetą? Na próżno byłoby jej szukać w kioskach. Jest ona skierowana do ściśle określonej grupy odbiorców w tym do pracowników naukowych, kolekcjonerów, kustoszy muzeów co przekłada się na fakt, iż głównym kanałem dystrybucyjnym Biuletynu Numizmatycznego jest prenumerata.

Na chwilę obecną około 700 egzemplarzy trafia tą drogą do członków Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. Oczywiście nie jest to jedyna możliwość zetknięcia się z tym czasopismem, gdyż trafia ono także do około 100 placówek bibliotecznych bądź też muzealnych w naszym kraju. To jednak nie wszystko. Z Biuletynem Numizmatycznym możemy również spotkać się poza granicami Polski, gdyż jest on kierowany także do 41 różnych placówek zagranicznych. Z niego możemy się nie tylko dowiedzieć o wszelkich nowościach dotykających świat numizmatyki, ale również przeczytać ciekawe artykuły i opracowania dotyczące zagadnień ściśle związanych z dziedziną numizmatyki.

Sam fakt, iż głównym wydawcą Biuletynu Numizmatycznego jest Polskie Towarzystwo Numizmatyczne świadczy o tym, że jest to pismo fachowe, że wszelkie dane i informacje w nim zawarte są sprawdzone i wiarygodne. Ponadto mamy również pewność, że poruszane tematy są naprawdę ciekawe i godne uwagi; przynajmniej z punktu widzenia osoby, dla której numizmatyka to pasja. Czyż jeśli czerpać wiedzę i radość to nie najlepiej ze sprawdzonego i najlepszego źródła? Dla tych, którzy chcieliby nabyć Biuletyn Numizmatyczny, jest taka możliwość. Można nabyć nie tylko bieżące, ale również archiwalne materiały. Wystarczy skontaktować się z PTN i zamówić interesujące nas numery Biuletynu.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wcn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *