Historia na monecie

Miłośnicy historii czerpią informacje o przeszłości z bardzo różnych źródeł, są to na przykład: różnego rodzaju wykopaliska, stare zapiski dawnych ludów bądź ich malowidła i obrazy. Jednak, wbrew pozorom, to nie są jedyne źródła dostarczające nam wiedzy o historii. Często historie opowiadają nam monety. Tak właśnie, monety, banknoty, pieniądze, mające ustaloną wartość, aby ułatwić zawieranie transakcji na rynku. Towarzyszą człowiekowi od bardzo zamierzchłych czasów. Ilekroć w kraju dzieje się coś rewolucyjnego bądź przełomowego, albo nawet tylko ważnego czy wartego uwagi do obiegu wchodzą nowe monety.

Niegdyś królowie, a dziś mennice, wypuszczali do obrotu monety, monety z wydarzeniami, monety w postaciami, opowiadające całe dzieje jakiegoś narodu, bądź tylko pokazywały, ważną dla wydarzeń historycznych, postać. Kto jest zapalonym miłośnikiem monet i orderów jest w stanie bardzo wiele wyczytać z takiej małej, prostej monety. Dla większości z nas, to obecnie tylko nic nie znaczące, bezwartościowe pamiątki, często przechowywane są w domach tylko dlatego, że jest ono wspomnieniem po przodkach, bo było ważne dla naszego dziadka bądź babci. Młodzi ludzie wielu rzeczy nie rozumieją, jeśli nie widzą korzyści materialnej z danej rzeczy, nie wnikają w jego historię, czy znaczenie.

A taka prosta moneta może opowiedzieć całą wojnę, powstanie, rewolucję, może przeprowadzić nas przez świat wielkich bohaterów, którzy byli zwykłymi ludźmi takimi jak my. Zawsze z okazji ważnych wydarzeń toczących się w narodzie , niegdyś królowie, a dziś mennice wydawali specjalne, okazjonalne monety, w celu upamiętnienia ważnych wydarzeń mających wpływ na naszą historie. Moneta może przeprowadzić Cię przez świat dla Ciebie dotychczas zupełnie nieznany, świat inny niż ten, w którym żyjesz, świat wielkich, wspaniałych bohaterów i zwykłych, prostych ludzi, którzy wiedzieli co to honor oraz walka. Poprowadzi Cię przez historię poprzez zdobione w złocie i srebrze monety, nierzadko wysadzane bursztynami i innymi kamieniami.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Torange.biz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *