Jak mądrze inwestować?

Już od wieków ludzie zastanawiają się jak mądrze swoje oszczędności, by nie tyle nie stracić w wyniku nie przewidzianych okoliczności ale również, a może przede wszystkim pomnożyć je. Inwestowano na wiele sposobów, ale większość wiązała się z poważnym ryzykiem utraty pieniędzy. Nie było przez długi czas bezpieczniejszego sposobu jak inwestycja w kruszce. Taki sposób inwestycji był bezpieczny, jednak nie gwarantował odpowiedniej stopy zysku. Ta sytuacja się zmieniła już od przeszło stu lat, kiedy ceny kruszców zaczęły być denominowana w stosunku do dolara.

Obecnie, kiedy ceny kruszcu stale rosną, wydaje się rozsądne inwestowanie swoich pieniędzy w zakup tego metali w postaci sztabek, jednak denominacja w stosunku do dolara, sprawia, że przy zawirowaniach w sektorze finansowym inwestycja może nie dać spodziewanego zysku. W co więc inwestować? Niektórzy specjaliści uważają, że świetnym sposobem inwestowania są zakupy dzieł sztuki. Taki sposób inwestowania ma swoje dobre strony – kupując cenny obraz będziemy mogli obcować z pięknym dziełem, który nie będzie tracił na wartości. Jednak problem jest z ewentualnym upłynnieniem takiego dzieła, w przypadku kiedy potrzebujemy zainwestowanych w niego pieniędzy. Wtedy zazwyczaj cena jaką możemy osiągnąć za niego, nie jest dla inwestora zadowalającą.

W co więc inwestować nasze pieniądze? W zachodniej Europie bardzo rozpowszechnionym sposobem jest inwestycja w numizmatykę. Najczęściej inwestuje się w monety wykonane z szlachetnych kruszców, wybite na specjalne okazje, w bardzo niskich nakładach. Inwestycje w takie monety można powiedzieć, że łączą w sobie najlepsze cechy inwestycji w kruszce oraz w dzieła sztuki. Jednocześnie taka inwestycja ma nad wspomnianymi, że nie ma większego problemu z upłynnieniem posiadanych numizmatów.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *