Niepowtarzalna moneta z brylantem

Kto by pomyślał, że kiedykolwiek powstanie takie cudo jak moneta z brylantem, lecz pacząc na postęp współczesnej techniki i rozwój całego świata, w sumie można się tego było spodziewać. Ale moneta z brylantem? Czego jeszcze ludzie nie wymyślą. Moneta z brylantem wygląda całkiem ciekawie i interesująco; bardzo ładnie się prezentuje. Jest nieco inna i różni się troszkę od tych monet, które znamy z codziennego życia. Na całą tę niepowtarzalność składa się przepiękny diament. A wszystko to- jak się okazuje- za sprawą diamentowego jubileuszu, który w roku 2012 będzie obchodziła Elżbieta II.

To właśnie Kanadyjska Mennica Królewska wydała tą jakże unikalną i niepowtarzalną monetę, która jest jedyna w swoim rodzaju. Jest to prawdopodobnie pierwsza taka moneta- złota moneta zawierająca prawdziwy brylant. Każdy chciałby być jej posiadaczem. Kto by nie chciał. A już na pewno każdy kolekcjoner chciałby, aby znalazła się w jego zbiorach kolekcjonerskich. Należy tutaj również zaznaczyć, że wizerunek Elżbiety II ukazany jest zarówno na awersie jak i rewersie. Bardzo ważną ciekawostką jest również to, że moneta ta została wybita w złocie o bardzo wysokiej próbie- 99,999%. To niesamowite.

Nakład tych monet jest niewielki i kształtuje się na poziomie 500 egzemplarzy. Każda z tych monet zawiera brylant; oczywiście powstają pewne spekulacje odnośnie tego, czy brylanty znajdujące się na każdej monecie są identyczne.
Otóż jak wiemy, brylanty te nieco się od siebie różnią pod względem wagi, barwy oraz czystości; natomiast jedno jest pewne, wszystkie te brylanty mają szlif brylantowy okrągły. Moneta z brylantem jest unikatowa i rzadko spotykana. Jest to coś nowego w “kategorii” numizmatyka- nowy wymiar monet. Lecz żeby stać się posiadaczem tejże monety, trzeba oczywiście posiadać dosyć sporą gotówkę pieniędzy, gdyż jak wiemy będzie ona dosyć dużo kosztowała, bo wszystko co piękne dużo kosztuje, ale wierze, że znajdzie się dużo chętnych, którzy będą chcieli stać się posiadaczami tego “cudeńka”.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Imaged.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *