Zakup monet bulionowych

Ze względu na ogromny wybór monet jaki może nam dzisiaj zaproponować świat numizmatyczny, osoba która nie specjalnie się na tym zna może mieć poważny problem z wyborem. Istnieje cała rzesza monet mających dość rozbudowaną historię, monety te SA często i chętnie kupowane. Na rynek wchodzą jednak coraz to nowe monety bulionowe które kuszą nie tylko swoją dość niską ceną ale również ciekawym wyglądem. Taki ogrom Seri jak również emisji sprawia że naprawdę zdecydować się na coś konkretnego to nielana problem. Ja chciałbym częściowo przybliżyć bardzo piękne monety pochodzą e z Chin.

Cieszą się one dość dużą popularnością szczególnie wśród kolekcjonerów. Wydawane sa w dość dużej liczbie wariantów zarówno jeżeli chodzi o stop czyli tworzywo jak też stempel czyli formę czy wizerunek albo po prostu wzór. Jedną z takich monet, której historia sięga lat osiemdziesiątych jest seria przedstawiająca Pandę Wielką. Na awersie tej popularnej minety widnieje pałac Niebieskiego spokoju. Był to pałac należący niegdyś do dynastii Ming i zbudowany został w XV wieku. Nad pałacem widnieje chiński napis Chińska Republika Ludowa a pod pałacem umieszczany jest rok emisji. Rewers monety to nic innego jak Panda wielka. Pierwsza emisja tej właśnie monety bulionowej z wizerunkiem Pandy wielkiej nastąpiła w roku 1983 w mennicy w Szanghaju.

Przez wiele lat emisja tej monety bulionowej wielokrotnie przechodził „metamorfozę” jednak niezmiennie przedstawiała ona Pałac Niebieskiego Spokoju oraz Pandę Wielką. Moneta bulionowa z Pandą Wielką jest nie tylko piękną monetą ale dla kolekcjonerów i numizmatyków szczególnie tych azjatyckich ma niemalże symboliczne znaczenie. Nie jest zwykłą lokatą gotówki ale ma również znaczenie sentymentalne. Podobnie jak inne monety mające swoją niepowtarzalną historie jest bardzo popularna. Każdy chce ją mieć w swojej kolekcji i każdy szanujący się kolekcjoner zapewne posiada chociaż jedną monetę bulionową z chińskiej kolekcji Pandy wielkiej. Monet można zakupić zarówno w Internecie jaki u dilerów zajmujących się sprzedażą monet bulionowych.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Inwestycjealternatywne.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *